Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Rada Miejska SLD w Rzeszowie o wyborach samorządowych

dodano 2014-07-02 21:16 w kategorii: Powiatowe

2 lipca br. w Rzeszowie miało miejsce zebranie Rady Miejskiej SLD.  Było to pierwsze spotkanie po konwencji z początku czerwca. Obrady prowadzone były przez nowo wybrane władze - Wiesława Buża,  przewodniczącego miejskiego SLD, a także Tomasza Skoczylasa wybranego na sekretarza miejskiej organizacji SLD w Rzeszowie. 
Wśród zaproszonych na zebranie obecny był także Tomasz Kamiński, poseł i przewodniczący struktur wojewódzkich SLD, który omówił tematy społeczno – polityczne w kraju i województwie. Główną część wypowiedzi zdominowały kwestie tzw. afery podsłuchowej oraz zmiany w prezydium Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Nie zabrakło pytań o działania, jakie w najbliższym czasie planuje podjąć Klub Poselski SLD.
Po dyskusji na temat sytuacji krajowej, obecni członkowie Rady Miejskiej SLD powołali Miejski Sztab Wyborczy wraz z delegatami do Wojewódzkiego Sztabu Wyborczego i Sztabu Wyborczego Rozwój Rzeszowa Tadeusza Ferenca. 
Dużym sukcesem można ogłosić powstanie zespołu ds. opracowania programu miejskiego SLD. Wachlarz doświadczeń osób zasiadających w tym gremium i różnorodne spojrzenie na rzeczywistość pozwala w kompleksowy sposób stworzyć lewicowy, realny i konkretny program dla miasta. 
Środowe spotkanie było również okazją do oceny przebiegu kampanii wyborczej i wyników w wyborach do Parlamentu Europejskiego. 
 


Komentarze

Wydarzenia

 • Liberadzki: Nie należy spodziewać się sankcji

  55 minut temu

  - Podobna procedura jest uruchomiona w sprawie Węgier, na tej samej sesji plenarnej prowadzono debatę o Malcie – poinformował prof. Bogusław Liberadzki w programie „Minęła Dwudziesta”.czytaj więcej»

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  przedwczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  2 dni temu, 2017-11-17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  2 dni temu, 2017-11-17

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  3 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.