Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Konwencja zmian w Rzeszowie

dodano 2014-06-08 17:17 w kategorii: Powiatowe

W niedzielne przedpołudnie rozpoczęła się Konwencja Miejska SLD w Rzeszowie. Oprócz Delegatek i Delegatów na Konwencji obecni byli również Prezydent Miasta Rzeszowa – Tadeusz Ferenc, Poseł na Sejm RP – Tomasz Kamiński oraz Wiceprzewodniczący podkarpackich struktur SLD – Grzegorz Tuderek.

Po sprawozdaniu z działalności Zarządu Miejskiego i Miejskiej Komisji Rewizyjnej, delegaci płynnie przeszli do głosowania nad udzieleniem absolutorium dla członków Zarządu Miejskiego. 

Spośród obecnych gości głos zabrał poseł Tomasz Kamiński, który mówił o wyzwaniach stojących przed miejskimi strukturami SLD w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi oraz podziękował za dotychczasową pracę Zarządu Miejskiego i Rady Miejskiej SLD.

Prezydent Tadeusz Ferenc, przybliżył obecnym na Konwencji, wizję rozwoju Rzeszowa na najbliższe lata, na które decydujący wpływ będzie miała nowa perspektywa finansowa UE. Obecność Prezydenta Rzeszowa przyczyniła się również do wewnątrzpartyjnej dyskusji – nie brakowało pytań o plany polityczne, inwestycyjne i społeczne dla Rzeszowa.

Po części przemówień Komisja skrutacyjna przedstawiła wyniki głosowania nad absolutorium dla członków Zarządu Miejskiego SLD. Dotychczasowa praca Zarządu została doceniona poprzez udzielenie absolutorium.

Dużym zaskoczeniem dla obecnych na Konwencji okazała rezygnacja z funkcji, jaką złożył po przedstawieniu wyników dotychczasowy Przewodniczący RM SLD – Grzegorz Budzik.

W związku z rezygnacją konieczne okazały się wybory uzupełniające. Rekomendowany na to stanowisko został Wiesław Buż, który startując zrezygnował z dotychczasowej funkcji Sekretarza RM SLD. Na to miejsce również wskazane było przeprowadzić wybory uzupełniające.

Do nowych władz Rady Miejskiej SLD w Rzeszowie wybrani zostali:

- Przewodniczący RM SLD – Wiesław BUŻ, Radny Miasta Rzeszowa, przedsiębiorca;

- Sekretarz RM SLD – Tomasz SKOCZYLAS, który obecnie jest także Sekretarzem FMS w woj. podkarpackim.

Ponadto, podczas wyborów uzupełniono skład Rady Miejskiej o Jana Mazura i Kamila Czyża.

(pj, fot.: Przemysław Jednacz)Komentarze

Wydarzenia

 • Liberadzki: Nie należy spodziewać się sankcji

  54 minuty temu

  - Podobna procedura jest uruchomiona w sprawie Węgier, na tej samej sesji plenarnej prowadzono debatę o Malcie – poinformował prof. Bogusław Liberadzki w programie „Minęła Dwudziesta”.czytaj więcej»

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  przedwczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  2 dni temu, 2017-11-17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  2 dni temu, 2017-11-17

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  3 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.