Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Anna Kowalska: Symbolem obecnej koalicji są stojące po krzakach szynobusy [WYWIAD]

dodano 2014-01-31 07:54 w kategorii: Ludzie

- 27 maja 2013 r. – śni się Pani ta data?

Tak, ten dzień zawsze już będzie mi się kojarzył z „przewrotem majowym” i zdradą. Zdradą dwóch byłych kolegów, z ówczesnej partii koalicyjnej PSL i PO – sprzedali się oni PiSowi za cenę stołków Wicemarszałków. Za nic mieli honor i pracę na rzecz Województwa. PiS po raz kolejny pokazało, że dla zdobycia władzy jest w stanie zrobić wszystko.

Jak odnalazła się Pani w nowej rzeczywistości – z dnia na dzień spadła Pani, wraz z całym Klubem SLD do opozycji?

W dalszym ciągu jestem Radną Sejmiku Województwa Podkarpackiego, pracuję w tych samych komisjach i bacznie, z uwagą patrzę na ręce nowej władzy. Działania obecnego Zarządu nie powalają mnie na kolana, a wręcz przeciwnie.

Dlaczego?

Powód prosty i oczywisty.  Z jednej strony kontynuują działania, które zaczęliśmy, przecinają wstęgi inwestycji kończonych teraz, a rozpoczętych i zaplonowanych przez wcześniejszą koalicję – SLD-PO-PSL. A z drugiej strony nie widzę, aby mieli jasną i spójną wizję rozwoju województwa. Uważam, że nie wyprzęga się w pełnym biegu konia z wozu, który dobrze ciągnie – bo wóz raczej się wywróci. 

PiS przejmując władzę, zapowiedział wprowadzenie nowej jakości w rządzeniu. Jak ocenia Pani bilans rządów obecnej koalicji?

Zewsząd słyszeliśmy, że władza PiSu w województwie przyczyni się do zmian jakościowych, a jak na razie widzimy wyłącznie zmiany ilościowe – w rozroście administracji, ograniczaniu środków na służbę zdrowia, na budowę dróg. Symbolem obecnej koalicji są stojące po krzakach szynobusy bez przeglądów gwarancyjnych.

Niepokojący jest brak pomysłu na przebudowę zabytkowego Pałacu w Julinie, który wymaga pilnego remontu i konserwacji.  Jesteśmy jedynym województwem w kraju, w którym nie jest realizowany ani jeden program Ministerstwa Sportu i Turystyki dotyczących rozwoju sportu powszechnego. Obecny Zarząd Województwa storpedował pomył utworzenia Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ustrzykach. Nie widać działań w kierunku budowy stadionu lekkoatletycznego w Rzeszowie, a były daleko posunięte rozmowy w tym temacie z Klubem Resovia. Osobiście dziwi mnie takie działanie ekipy Ortyla, bo przecież Bogdan Romaniuk, obecnie członek Zarządu był niegdyś piłkarzem i powinien wiedzieć jak ważny jest sport i ruch osób młodych.

Dziękuję bardzo za rozmowę.

Centrum Medialne SLD w Rzeszowie. 

Zachęcamy do zapoznania się profilem Anny Kowalskiej - KLIKNIJ TUTAJ-Komentarze

Wydarzenia

 • Liberadzki: Nie należy spodziewać się sankcji

  55 minut temu

  - Podobna procedura jest uruchomiona w sprawie Węgier, na tej samej sesji plenarnej prowadzono debatę o Malcie – poinformował prof. Bogusław Liberadzki w programie „Minęła Dwudziesta”.czytaj więcej»

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  przedwczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  2 dni temu, 2017-11-17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  2 dni temu, 2017-11-17

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  3 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.